قالب وبلاگ

بصیرت کرمانشاه
سیاسی،مذهبی،سال«اقتصادمقاومتی،اقدام وعمل 
پیامک‌های نوروزی روحانی و چند سوال

هیچ یک از اپراتورها وجهی از نهاد ریاست جمهوری بابت هزینه ارسال پیامک دریافت نخواهند کرد و همه آن‌ها به صورت اسپانسر این کار را انجام داده و می‌دهند.

در نخستین روزهای نوروز امسال مشترکان تلفن همراه پیامکی را دریافت کردند که در بخش نام ارسال کننده آن با حروف لاتین نام روحانی ذکر شده و در متن این پیامک‌ها هم آمده بود:«نوروزی سرشار از شادی و امید را برایتان آرزومندم. حسن روحانی، رییس جمهور»
 
به گزارش جنوب نیوز، ایسنا نوشت: این پیامک از سوی رییس‌جمهوری ارسال و ابتکاری دانسته شده که برای بار اول در کشورمان از سوی یک رییس‌جمهوری برای شادباش به تک تک هموطنان رخ داده است.
 
اما از همان ابتدا این سوال ایجاد شد که هزینه این پیامک‌ها از کجا تامین شده چراکه در حال حاضر در کشور بیش از 70 میلیون مشترک فعال تلفن همراه وجود دارد که اگر به این رقم مشترکان غیرفعال را اضافه کنیم آمار قطعا بیش از این هم می‌شود و اگر هر پیامک به جای هزینه 89 ریالی مربوط به پیامک‌های فارسی هزینه‌ای پائین‌تر هم داشته باشد، در مجموع هزینه ارسال پیامکهای انبوه رقم بالایی خواهد شد. در این زمینه برخی رسانه‌ها اینگونه اعلام کرده‌اند که در تفاهم‌نامه نهاد ریاست جمهوری با اپراتورها جای مبلغ خالی و ابتکار عمل در دست اپراتورهاست.
 
در این باره یه منبع آگاه تاکید کرد: هیچ یک از اپراتورها وجهی از نهاد ریاست جمهوری بابت هزینه ارسال پیامک دریافت نخواهند کرد و همه آن‌ها به صورت اسپانسر این کار را انجام داده و می‌دهند.
 
وی توضیح داد: در موقع دریافت پیام، مشترک، نام روحانی را بالای پیامک، جای شماره تلفن می‌بیند و این اطمینان را به او می‌دهد که این پیامک منبعی موثق دارد.
 
حال این سوال وجود دارد که آیا اپراتورهای تلفن همراه در برابر ارائه این سرویس، تشویقی هم از سوی دولت دریافت خواهند کرد و یا انجام این عمل برای آن‌ها منفعتی خواهد داشت یا هر نهاد و موسسه‌ای که بخواهد می‌تواند روی کمک‌های آنها حساب کند؟!
 
تاکنون هیچ یک از اپراتورها توضیحی ارائه نکرده‌اند اما در برخی صحبت‌های غیر رسمی این گونه اظهار می‌کنند که رییس جمهوری هم مانند سایر مشترکانشان بوده و آن‌ها در راستای امانت‌داری لزومی ندارد که توضیحاتی در این زمینه منتشر کنند چرا که در طول یک روز افراد و شرکت‌های بسیاری به ارسال پیامک‌های انبوه اقدام می‌کنند و هیچگاه اطلاعات مربوط به آنها از سوی اپراتور ارسال کننده فاش نمی‌شود.
 
نکته دیگری که می‌توان در ارتباط با پیامک‌های نوروزی رئیس جمهوری به آن اشاره کرد این که در ایام نوروز این پیامک به صورت چندین باره به دست برخی مشترکان رسید و حتی برخی علاوه بر روز اول تعطیلات در اواسط تعطیلات نوروزی بار دیگر آن را دریافت کردند در حالی که اپراتورها بر این نکته تاکید دارند که این پیامک تنها یک بار برای مشترکان ارسال شده است؛ دریافت چندین باره این تبریک و چرایی آن نیز می‌تواند سوال دیگری باشد.

===========================================

فانوس بصیرت :بمن چه به توچه به کسی چه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

[ یکشنبه 17 فروردین 1393 ] [ 23:39 ] [ منتظر ] [ نظرات (0) ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
آخرین مطالب
موضوعات وب
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 160760

ایران رمان